ŚLĄSK

Oficjalne Centrum Spinning® Zabrze

Informacje

OPIS ZAJĘĆ SPINNING®
Na naszych zajęciach nie dzielimy klas na początkujących i zaawansowanych – jest to unikalny przypadek treningu indywidualnego w grupie. Każdy uczestnik może niezależnie od stopnia wytrenowania w trakcie trwania lekcji dostosowywać ją do swoich potrzeb i możliwości, poprzez zmianę obciążenia i/lub pozycji, nie tracąc przy tym ciągłości treningu i bez wrażenia wypadnięcia z grupy.
W naszym klubie proponujemy udział w kilku, cyklicznie powtarzających się rodzajach zajęć zróżnicowanych przez intensywność, obciążenie i rodzaj terenu, w którym symulujemy jazdę.

RECOVERY (Regeneracja) 50% – 65% HR max
Jest to trening o małej intensywności. Jest to najprostszy profil zajęć Spinning. Ćwiczenie ma charakter regeneracyjny po dużych wysiłkach, jak również pełni rolę ćwiczenia dla początkujących. Zajęcia obejmują ćwiczenia oddechowe, wizualizację oraz gromadzenie energii. Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem spalania tkanki tłuszczowej. Ten trening należy potraktować jako aktywny wypoczynek.

ENDURANCE (Wytrzymałość, Fat Burning) 65- 75% HR max
Jest to trening o średniej intensywności. Zawiera trzy podstawowe techniki jazdy. Używany jako zajęcia dla początkujących i jako dobry trening mentalny. Dużo wizualizacji i motywacji. Charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem spalania tkanki tłuszczowej.

STRENGTH (Siła) 75% – 85% HR max
Jest to trening o dość dużej intensywności. Skupia większą uwagę na pracy naszych mięśni i budowie naszego charakteru. Wyróżnia się dużym współczynnikiem spalania tkanki tłuszczowej. Stosowane są techniki podstawowe i zaawansowane. Ćwiczenie jest przeznaczone dla osób zaawansowanych.

INTERVAL 65% – 92% HR max
Jest to trening o bardzo dużej intensywności. Zawiera wszystkie techniki jazdy. Celem jest rozwinięcie umiejętności szybkiej regeneracji po wysiłku. Występuje niski współczynnik spalania tkanki tłuszczowej. Ten trening ma duży wpływ na wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego. Między technikami zaawansowanymi występują przerwy, które mają umożliwić odpoczynek, między powtórzeniami cyklicznymi o średniej lub dużej intensywności.

RACE DAY (Dzień Wyścigu) 80% – 92% HR max
Jest to trening o bardzo wysokiej intensywności. Zajęcia przeznaczone dla osób zaawansowanych. Stanowią doskonałą okazję do sprawdzenia postępów w zakresie sprawności fizycznej. Ten trening należy potraktować jak prawdziwy wyścig.

PRZED JAZDĄ

  • Poinformuj instruktora, jeśli jesteś na zajęciach po raz pierwszy (przyjdź wcześniej).
  • Ustaw siodełko, tak by kolana były lekko zgięte przy najniższym położeniu pedału (jeśli postawisz na pedale piętę, noga powinna być prosta).
  • Tak ustaw kierownicę, byś swobodnie ułożył na niej dłonie, podczas gdy łokcie pozostaną lekko zgięte.
  • Na początku ustaw kierownicę stosunkowo wysoko. W miarę, jak będziesz się czuł na rowerze coraz pewniej, możesz obniżać kierownicę.
  • Połóż stopę na pedale, w nosku, sznurówki schowaj w buty.

W CZASIE JAZDY
Nie można jeździć bez przyłożenia oporu. Zapoznaj się z całym zakresem ruchów przy umiarkowanej prędkości, zanim przystąpisz do jej
zwiększania.
Skup się na swojej formie i na płynnym przechodzeniu z pozycji w pozycję. Są trzy podstawowe:

  • Pozycja 1 - ręce blisko siebie, wręcz na środku kierownicy, łokcie lekko ugięte, ramiona luźne.
  • Pozycja 2 - ręce na końcach kierownicy, łokcie i ramiona luźne, przy sprintach mocniej opierasz się o kierownicę.
  • Pozycja 3 - ręce oparte na "rogach", wykorzystywana również kiedy stajesz na pedałach.